Шампионките от „Лудогорец“ научиха съперника си в Европа
Женският отбор на „Лудогорец“ ще се изправи срещу първенеца на Фарьорските острови „Клаксвик“ в първия предварителен кръг на женската Шампионска лига. Това съобщават от разградския клуб. Двубоят ще бъде на 22 юли.
Победителят в тази фаза ще бъде определен в минитурнир, в който участват още шампионите на Косово „Митровица“ и на Молдова „Зимбру“. Според регламента двубоите са в една среща и ще се проведат на терен, определен от УЕФА. При успех над „Клаксвик“ шампионките на България ще срещне победителя от двубоя между „Митровица“ и „Зимбру“.
Ако преодолее и тази фаза, „Лудогорец“ ще се класира за втория квалификационен кръг, който също ще се проведе под формата на минитурнир. Първият съперник там ще бъде шампионът на Норвегия „Бран“. Останалите участници са „Ференцварош“ и победителят от минитурнира в първия кръг с участието на ПАОК, „Нефтчи“, „Апоел“ (Йерусалим) и „Будучност“.