С опасност за живота е един от ранените при тежката катастрофа

С опасност за живота е един от ранените при тежката катастрофа

С опасност за живота е един от ранените при тежката катастрофа

Следствено дело е образувано за тежката катастрофа на главния път I-2. Сигналът за катастрофата е получен на тел. 112 около 8,30 ч., уточняват от Областната дирекция на МВР – Разград.

При движение в посока от Русе към Варна лек автомобил „Фолксваген Гуран“ с чужда регистрация, управляван от 50-годишен мъж от самуилското село Здравец, навлязъл в лентата за насрещно движение и ударил челно движещия срещу него автомобил „Ауди 80“, шофиран от 37-годишен разградчанин.

При удара тежко е пострадал водачът на аудито. Той е с черепно мозъчна травма, пневмоторакс, фрактури на ребра и на левия крак. Мъжът е с опасност за живота, откаран е първо в МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Разград, а непосредствено след това е пренасочен в УМБАЛ „Медика“ – Русе.

Водачът на другия автомобил е с фрактура на гръдната кост и съмнение за фрактура на гръбначни прешлени. Отказал хоспитализация, като е напуснал лечебното заведение по собствено желание.

Пострадали са и пътниците в автомобила му: 29-годишен мъж от търновското село Камен е със счупване на дясната бедрена кост, настанен е в ортопедичното отделение на МБАЛ – Разград; 32-годишен от село Камен е с фрактура на лява ключица, напуснал лечебното заведение по собствено желание; 31-годишен от Камен е с мозъчно сътресение, отказал хоспитализация; 42-годишен от Търговище с контузни рани, отказал да бъде прегледан и напуснал болничното заведение по собствено желание.

И от двамата водачи са взети кръвни проби за употреба на алкохол и наркотични вещества. Води се разследване по описа на Окръжния следствен отдел при Окръжната прокуратура – Разград.

Пътят Русе – Варна край Разград остана затворен в продължение на няколко часа, движението в участъка беше възстановено минути преди 12 ч.